Eğitimin Gücü

Eğitimin Gücü

Çocuğunuzun eğitim hayatını bugünden güvenceye alın!

Çocuğunuza verebileceğiniz en değerli şey, güzel bir eğitim hayatıdır. Siz de hemen Türkiye Hayat Emeklilik’e gelin, beklenmeyen durumlara karsı çocuğunuzun egitimini güvence altına alın. Eğitimin Gücü Sigortası ile çocuğunuzun eğitimi yarıda kalmasın!

Kimler Poliçe Yaptırabilir?

18-65 yaş arasındaki sağlıklı tüm müşterilerimiz Eğitim Gücü Sigortası'ndan faydalanabilir.

Teminatlar Nelerdir?

Teminat tutarınız çocuğunuzun yıllık eğitim masrafı ve eğitim süresi dikkate alınarak belirlenir ve kalan eğitim süresi ile orantılı olarak her yıl azalarak eğitim süresi sonuna kadar devam eder. Bu sayede yaşam kaybı riskine karşı her durumda çocuğunuzun onun için planladığınız eğitimi tamamlamasını teminat altına almış olursunuz.

Örneğin, öğrencinin yıllık eğitim masraflarının 10.000 TL olduğunu ve 10 yıllık bir eğitim süresi kaldığını düşünürsek; ilk yılın sigorta teminatı 100.000 TL olarak belirlenir. İkinci sigorta yılında ise sigorta teminat tutarı 90.000 TL’ye düşer. Bu şekilde sigorta teminatı her yıl eşit tutarda azalarak, kalan eğitim gideri tutarını kapsayacak şekilde çocuğunuzu güvence altına alır.

Velinin Yaşı Yaşam Kaybı Teminat Tutarı Prim

YAŞ PRİM TUTARI
35 649,60 TL
40 1.051,95 TL
45 1.786,45 TL
50 2.997,82 TL

Prim Tablosu ve Ödeme Şekli Nedir?

Ödemeniz gereken sigorta primi; sigorta süresine, yaşınıza ve teminat tutarınıza göre belirlenir. En az 2 ile en çok 20 yıl arasında olmak üzere çocuğunuzun kalan eğitim süresini düşünerek sigorta sürenizi belirleyebilir, yıllık eğitim masraflarını düşünerek en uygun teminat tutarını dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Gelir vergisi avantajı var mı?

Ödediğiniz primin tamamını; primi ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ile %40 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.