Akustik bes

Akustik bes

Akustik bes Bireysel Emeklilik Planı ile yarınlarınızı gülümseyerek bekleyin!

Akustik bes Bireysel Emeklilik Planı ile belirleyeceğiniz miktarda birikim yaparak, hayalini kurduğunuz emeklilik yıllarınız için bugünden bir adım atabilirsiniz. Birikimleriniz ile hem fon geliri elde edebilir hem de %25 devlet katkısı avantajından faydalanabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Emeklilik, bugünden iyi planlanması gereken bir dönemdir. Bireysel Emeklilik Sistemi ile yapacağınız düzenli tasarrufları emeklilik yatırım fonlarında değerlendirerek, emekliliğinizde ek gelir sağlayabilir, hayat standardınızı koruyabilirsiniz.

Akustik bes Bireysel Emeklilik Planı’na Kimler Katılabilir?

Rahat bir emeklilik dönemi için birikim yapmak isteyen 18 yaş ve üzeri herkes Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı’na katılabilir.

Sisteme Nasıl Dahil Olabilirim?

İletişim alanından  ziyaret ederek faizli fon alternatiflerini içeren Akustik bes Bireysel Emeklilik planını satın alabilir veya “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Devlet Katkısı Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yaptığınız tasarruflar için vergi mükellefi olup olmadığınıza bakılmaksızın %25 oranında devlet katkısı alırsınız.

Aylık Katkı Payı Tutar Yıllık Katkı Payı Tutarı Aylık Devlet Katkısı Yıllık Devlet Katkısı
281 TL 3.372 TL 70,25 TL 843 TL
500 TL 6.000 TL 125 TL 1.500 TL
1.500 TL 18.000 TL 375 TL 4.500 TL
3.600 43.200 TL 900 TL 10.800 TL

*Devlet katkısının üst sınırı, ilgili yıla ilişkin brüt asgari ücret tutarının %25’i kadardır.

Plan Özellikleri Nelerdir?

Peşin Giriş Aidatı:

  • Akustik bes Bireysel Emeklilik Planı kapsamında alınan peşin giriş aidatı, sözleşmenin yürürlük yılının ilk altı ayında geçerli Aylık Brüt Asgari Ücretin %8,5'i kadardır.

Çıkışa Ertelenmiş Bakiye Giriş Aidatı Tutarı:

  • Sistemde 5 yılını doldurmamış sözleşmeler için; 5 yıllık süreçte yapılabilecek toplam kesinti üst limitinden, katılımcıdan ayrılma tarihine kadar yapılan giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi düşülerek hesaplanır. Kesinti üst limiti hesaplanırken; Her Yıl İçin Aylık Brüt Asgari Ücretin %8,5’ine Karşılık Gelen tutar dikkate alınır. Çıkış tarihini takip eden yılların ABÜ tutarları için ise ayrılma yılına ilişkin ABÜ tutarı dikkate alınır. Ertelenmiş giriş aidatı tutarı katılımcının birikimlerinden indirilerek alınır.
  • Ölüm veya maluliyet nedeniyle yahut emeklilik hakkını kullanarak ayrılanlardan ertelenmiş giriş aidatı tahsil edilmez. Plan değişikliklerinde, ilk plana ait giriş aidatı hükümleri aynen korunur.

Yönetim Gider Kesintisi:

  • Bu planda, Sözleşmenin 2., 3., 4. ve 5. yılları için sözleşme yıldönümünde ilgili yılın ilk altı ayında geçerli Aylık Brüt Asgari Ücretin %8,5'i yönetim gider kesintisi olarak katılımcının birikiminden indirilerek tahsil edilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Avantajları Nelerdir?

  • Tercihine göre katkı payı tutarın banka hesabından ya da kredi kartından her ay düzenli olarak tahsil edilir.
  • Dilediğin zaman düzenli ödemelerinin dışında belirlediğin tutarda ek katkı payı ödemeleri yapabilirsin.
  • Emeklilik planını yılda 4 kez, fon dağılımını ise yılda 12 kez değiştirebilirsin.
  • Katkı payı ödemelerini tercihine göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsin.
  • Birikimlerin, uzman portföy yöneticileri tarafından yönetilen portföylerde değerlendirilir.